Ihre Browserversion ist veraltet. Wir empfehlen, Ihren Browser auf die neueste Version zu aktualisieren.

Je to naozaj skvelá kniha. Čítam ju so záujmom hlavne preto, že do Smoleníc chodím pravidelne za príbuznými a veľa miest spomínaných v knihe skutočne poznám. To robí knihu pre mňa reálnou a pravdivou. Dokonca osoby spomínané v knihe poznajú a poznali aj moji známi zo Smoleníc. Nemyslím si osobne, že by bolo čítanie tejto knihy rúhaním. Je to iný pohľad na cirkev kde sa poukazuje aj na jej čierne obdobia. Čitatelia tak môžu premýšľať a robiť si vlastné závery o pravde. Dúfam, že autor bude v písaní podobných diel pokračovať

***

Toto je jedna z fantastických kníh!

**

Kniha je pre mňa zaujímava nakoľko sa o túto tématiku v posledných rokoch dosť zaujímam, hlavne o postavu Márie Magdalény, ktorá má podľa mňa aj úplne iný uhol pohľadu ako sa to celé storočia prezentovať cirkev. Naštartovala ma jedna kniha Očakávaná z trilógie o živote Márie Magdalény a odvtedy sa zaujímam o tituly s touto problematikou. Táto kniha je popredkávaná históriou a faktami aj z územia Slovenska, čo ma milo prekvapilo a dokonca som tam našla meno a úrivok z práce pani prof. Tokárovej, u ktorej som mala prenášky a štátnicu. Píše o faktoch z obdobia upaľovania nevinných žien a dievčat počas obdobia pálenia bosoriek na území Slovenska. Kniha je zaujímavá a miestami sa nedokážem od histórie udalosti doslova odpútať. Jednotlivé kapitoly knihy začínajú faktami z prostredia kde sa dej odohráva, to znamená, že čitateľ podrobne spozná nielen krajinu, ale aj históriu naších hradov, zámkov, kúrií, klaštorov. Kto má rád túto tématiku a históriu našej krajiny vrelo odporúčam.

***

Ono je to tak na Slovensku: Myslenie drvivej väčšiny ľudí je ešte stále ovládaná samozvanou obeťou minulosti – cirkvou. A tak, keď sa siaha na jej základné ohlupovacie piliere, akými sú novodobé zázraky, či zjavenia, alebo sa pripustí možnosť, že aj na Slovensku môžu byť farári, čo siahajú deťom do rozkroku, sa ozývajú poslušné ovečky. Hodnostári mlčia.  Nedajte sa, pán Czobor, odradiť. Dielo je skutočne perfektné, krásne sa číta a tne do živého. Forma, obsah i opisové detajly sú pravdivé a pútavé. Želám veľa úspechov i naďalej. Dokázali ste spojiť Vilikovského rozprávačstvo s neobvyklým dejovým nábojom

 

Skvele ako aj Potomkyna.....nieco take sa neda vymysliet, to moze napisat len sam zivot, bohuzial ani cirkev nie je svata a ukryva mnozstvo zvratenosti, tak ako odjakziva a kto to nedokaze pripustit, je rovnako zaslepeny

***

Mrazivo skutočné...dúfam,že skoro bude dalšia kniha rovnako dobrá ako predošlé.dakujem

***

Klobúk dole pred odvahou autora.

***

Kniha má na svedomí, že som jednu celú noc nespala. Pravdivé, šokujúce, dokonalé. Autor si zaslúži Nobelovu cenu. Úžasná predloha pre filmové spracovanie. Gratulujem a teším sa na ďalšie diela Vojtecha Czobora.

***

Mily pan Czobor, v prvom rade Vam chcem podakovat za krasnu knihu, som rada, ze aj na Slovensku su autori, ktori sa neboja takejto temy. a hlavne pravdivych historickych udalosti.Som rada, ze som sa docitala o novych faktoch, ktore zas rozsiria moj obzor v tejto tematike a taktiez som rada, ze to vyvolalo pomerne velku diskusiu, co sa dalo ocakavat, kedze sme krestansky narod. Takze este raz dakujem a gratulujem k verim, ze velmi uspesnej knihe :)
A este jedna poznamka pre diskutujucich : Aj ked sa uplne nestotoznujem s katarskou filozofiou, rada by som len podotkla, ze ich nabozensky princip bol dualisticky, tak ako aj u nas krestanov, vsetci verime v dobro a zlo, nech uz to pomenujeme akokolvek, je len na kazdom z nas, aku stopu na tomto svete zanechame...prajem Vam nezabudnutelny citatelsky zazitok :)

***

Existuje ten papierik s odkazom napisanym po latinsky? Preco ho nezverejnite napriklad v televizii?

***

Úžasná,perfektne napísaná kniha.táto tematika je moja oblúbená a mam skoro všetky knihy s touto témou prečítané tak môžem shodnotit,že je zatial najlepšia akú som čítala.teším ša na dalšiu.

***

Knihu som prečítala za dva dni. Je super že odkrýva fakty, ktoré sa snaží cirkev zatajiť a hlavne že dej sa odohráva aj na našom území. Pútavá kniha. Kto má rád rôzne konšpiračné teórie s cirkevnou tématikou vrelo odporúčam.

 

Prezentácie, udalosti

Panta Rhei, Bratislava, jún 2013

Džezva, Zvolen, august 2013

Prezentácia, GKPD, Rožňava, marec 2014

Prezentácia, Kr. knižnica K.Kmeťku Nitra, marec 2014

Prezentácia, Kr. knižnica Ľ.Štúra, Zvolen, marec 2014

Prezentácia, Martinus, Bratislava, marec 2014

Prezentácia, Smolenice, máj 2014 (Foto s povolením autora)

Stretnutie 101 spisovateľov, Smolenice, sept. 2014

Milé stretnutie s čitateľmi v Senici, apríl 2015